Enzim Peeling

Pigment Sorunlarının Dostu O Enzime Veda Zamanı!

Neden Enzim Peeling?

Kullandığınız doğru ürünler ve kendinize gösterdiğiniz özenle sonuç mükemmele yakın!

Ölü hücrelerden, lekelerden ve kırışıklıklarınızdan arınan cildinizin parlamasını sağlayan enzim peeling uygulamasıyla tanışmaya hazır mısınız?

Enzim Peeling Nedir?

Enzim peeling, bir cilt temizleme ve yenileme işlemidir. Cildinizde derinlemesine temizlik sağlayarak cildin üst tabakasındaki ölü deriyi yeniler. Unutmayın, cilt lekeleri cilt tonunuzu oluşturan pigmentlerin artmasından kaynaklanır. Enzim peeling ise adı üstünde pigmentlerin oluşmasını sağlayan enzimi baskılayarak leke oluşumunu engeller ve eşit bir cilt tonuna sahip olmanızı sağlar. Daha sağlıklı bir cilt için enzim peeling uygulamasını denemenizi tavsiye ederiz.

Enzim Peeling Nasıl Yapılır?

Enzim Peeling, maske uygulaması ve destekleyici kremlerle iki aşamada uygulanır.

İlk aşamada uzmanımız tarafından cildiniz özel bir solüsyonla temizlenir ve leke giderici etkisi olan özel bir maske tüm cildinize sürülür. Maske birkaç saat cildinizde bekletildikten sonra çıkartılır.

Daha sonra destekleyici kremler ve sizin verdiğiniz önem çok önemlidir. Uzmanlarımız uygulama sonrası dikkat edeceğiniz konuları size söyleyecektir. Uygulama sonrası bir ay içerisinde lekelerinizin kaybolduğunu göreceksiniz. Bu süre lekenin tonuna ve cilt yapınıza göre değişiklik gösterecektir. Örneğin, leke ne kadar koyu ise yok olması süresi de uzayacaktır.

Enzim Peeling Yan Etkileri

Enzim peeling uygulamasının ardından ciltte kızarıklık görülür. Kızarıklık, hassas ciltler için 5-6 gün devam edebilir. Kızarıklık sonrasında cildinizde kuruma ve pullanmalar olabilir. Bu iyileşme sürecinin bir parçasıdır ve yoğun nem desteğiyle problem ortadan kalkacaktır.

Kullandığınız doğru ürünler ve kendinize gösterdiğiniz özenle sonuç mükemmele yakın!

Enzim Peeling Kimlere Uygulanmaz?

  • Peeling içeriğindeki herhangi bir maddeye duyarlılığınız varsa (çözüm cildinizi tanımanız ve cilt analizi)
  • Gebeyseniz veya emzirme dönemindeyseniz
  • Enzim peeling uygulaması öncesi cildinize herhangi bir işlem yaptırdıysanız
  • Uçuk virüsü taşıyorsanız

Bizimle İletişime Geçin!

Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
İLETİŞİM